Premium Sanal Sunucular M2 SSD Stoklarla Sınırlıdır.
Müşteri Paneli

Wordpress Sitesi Farklı Domaine Nasıl Taşınır?

Wordpress Sitesi Farklı Domaine Nasıl Taşınır?

Wordpress sienizi farklı bir domain uzantısı altına taşımak için şu adımları uygulamanız gerekmektedir. 

1-Site dosyalaırnı kopyalmak için Public_html klasörü üzerinde ki bütün dosyaları panel üzerinden .zip dosyası olarak sıkıştırınız

 

-Tümünü seçtikten sonra bir dosyanın üzeirne sağ tıklayıp 'compress' butonuna basın ardından zip seçeneğine tıkpayıp kaydet diyiniz. 

-Bu dosyayı bilgisayarınıza üzerine çift tıklayıp indiriniz ardından taşıyacağınız domain adresinin paneline girerek bu dosyayı public_html klasörü içerisine ükleyiniz. 

-Yüklemek için public_html klasörü içerisinde sol üstte bulunan upload butonuna basarak yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz..

-Yüklemiş olduğunuz zip dosyasının üzeirne sağ tıklayarak zip dosyasını public_html klasörü içerisine açınız. 

2-Veritabanını taşımak için yapmanız gerekenler;

-Cpanel üzerinden phpmyadmin eklentisine giriniz ve taşımanız gereken veri tabanının içerisine girin yukarıdaki dışarı aktar kısmından veri tabanınızın yedeğini alınız.

-Yedeği aldıktan sonra  taşıyacağınız domainin Cpaneline girerek 'MySQL® Databases' üzerinden veri tabanı ve kullanıcı oluşturun 

-Oluşturmuş olduğunuz veri tabanı içerisine girerek (phpmyadmin kısmından) yukarıdaki görselde gözüken içeri aktar kısmına girerek kopyasını indirdiğiniz veri tabanını aktarın. 

-Veri tabanında bulunan 'wp-options'  tablosunun içerisine girin site url ve  home value değerlerini yeni domain adresiniz ile güncelleyin. 

3- Veri tabanı bilgilerini config.php dosyasına ekleme

-Public_html kısmına girerek wp-config.php dosyasına sağ tıklayıp edit seçeneğinden ilerleyin 

-MySQL® Databases' kısmında oluşturduğunuz veri tabanı ve kullanıcı bilgilerini kodun içerisine ekleyip sağ üstten kaydet butonuna basınız. 

Wordpres admin panelinize erişebilirsiniz yapacağınız işlem wordpress ayarlar kısmını girerek bir kere kaydet butonuna basmak olacak.
Bu sayede wordpress kendi dosyaları üzerinde güncellemeler yapcak ve sitenizin domain adresini tamemen güncelleyecektir. 

Wordpress siteme erişemiyorum Ne Yapmalıyı?

  • Yukarıdaki adımları eksiksiz yaptıksanız eğer Veri tabanı kullancı adını ve Veri tabanını ilişlikendirmemiş olabilirsini Bunun için MySQL® Databases kısmına girerek sayfanın en alt kısmında bulunan 

  • Bütün yetkileri vermeniz gerekmektedir bu işlemi yaptıktan sonra siteniz sorunsuz şekilde çalışacaktır. 

 

 

Kaydol Müşteri Paneli
Whatsapp Satış Öncesi Destek Kurumsal Çağrı Merkezi
Top