Premium Sanal Sunucular M2 SSD Stoklarla Sınırlıdır.
Müşteri Paneli

Wordpress Kurmak Diğerlerine Göre Avantajlı Mı?

Wordpress Kurmak Diğerlerine Göre Avantajlı Mı?

Wordpress Kurmak Diğerlerine Göre Avantajlı Mı?

Zaman zaman web sitesi kuran ya da kurmak isteyen kişilerin Wordpress site kurmak hakkında sormuş oldukları önemli sorulardan biri de, Wordpress site kurmak avantajlı mı? Sorusu olmaktadır.

Aşağıda bu sorunun cevabının yanı sıra, Wordpress sitesi kurmakla ilgili farklı detaylara yer verdik. Ancak hemen belirtelim ki Wordpress site kurmak ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı yöntem ve yapılmaktadır.

Daha çok ileriye dönük çalışmalar yaparak para kazanmak isteyen kişiler, ücretli Wordpress blog sitesinden bağımsız olarak web sitesi kurmaktadır. Ancak sadece internet üzerinde çeşitli nedenlerle varlığını sürdürmek ve amacına uygun paylaşımlar yapmak isteyen kişiler de ücretsiz olarak Wordpress tarafından sunulan, ücretsiz blog imkânlarından yararlanmaktadır.

Wordpress Site Kurmak Avantajlı mı?

Kullanım amacına bağlı olarak detaylara inildiğinde, Wordpress tabanlı web sitesi kurmak avantajlıdır diyebiliriz.

Kendi içerisinde farklı birçok eklentileri barındıran ve kullanım bakımından da mükemmel bir kolaylık sunan Wordpress siteleri, özellikle orta vadeli hedefler de en fazla kullanılan web sitesi yazılımıdır. Wordpress tabanlı web sitelerinin genel avantajlarından bahsedecek olursak, şunları söyleyebiliriz. Wordpress hosting konusunda ise uygun fiyatlı çözümler bulunduğu için yüklü masrafınız olmaz.

Kolay kullanım imkanı sunar

Basit internet bilgisi sonrasında öğreneceğiniz yine basit yöntemlerle, Wordpress tabanlı web sitelerini çok kolay bir şekilde yönetmek mümkündür. Kurulan bu sitelerde içerik paylaşımı ve çeşitli düzenlemeler yapmak oldukça kolay olduğu için, bu işlemleri kısa sürede herkesin öğrenme imkanı bulunmaktadır.

Hazır tema seçeneği oldukça fazladır

Wordpress sitelerinde kullanılabilecek hazır ücretli ve ücretsiz tema seçeneklerinin fazla olması, sitenin hitap ettiği sektöre uygun en iyi tasarıma sahip temaları bulma imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda yine bu seçeneğin fazla olması, web sitesinin özellikleri bakımından da oldukça geniş bir seçenek sunmaktadır.

Eklenti seçenekleri fazladır

Wordpress tabanlı web sitelerinin en önemli avantajlarından biri, çeşitli amaçlarla daha iyi bir deneyime imkan veren eklentilerin fazla olmasıdır.

Bu eklentilerin önemli bir kısmının da ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulması, Wordpress internet sitesi sahiplerine ayrı bir avantaj sunmaktadır. Bir web sitesinde neredeyse ihtiyaç duyulabilecek her türlü eklenti, Wordpress için sunulmaktadır.

Daha hızlıdır

Wordpress site kurmak isteyenlerin bu altyapıyı tercih etmelerinin en önemli sebeplerinden biri de, diğer yazılımlara sahip sitelere göre daha hızlı olmasıdır. Hem yönetim hem de kullanım bakımından oldukça hızlı olan Wordpress tabanlı siteler, bu yüzden daha fazla tercih edilmektedir.

Özellikle yabancı web sitesi sahipleri bu yazılıma sahip siteler kurarken, dünyaca ünlü birçok büyük web sitesi de yavaş yavaş Wordpress yazılımı kullanmaya başlamıştır.

Arama motoruyla uyumludur

Wordpress tabanlı web sitelerinin yukarıdakilerin dışında belki de en önemli özelliği, başla Google olmak üzere arama motorları ile büyük bir uyum içerisinde çalışmasıdır.

Bir web sitesi için bu özellik, hayati önem taşımaktadır. Çünkü web sitesinin kurulum amacına ulaşabilmesi için, her şeyden önce arama motorlarında daha üst sıralarda yer alması gerekir. Bunun içinde web sitesi kurarken kullanılacak her unsurun, arama motorları ile mükemmel bir uyum içerisinde olması gerekir.

Eğer ki Wordpress site kurmak gibi bir amacınız varsa, Wordpress sisteminin sunmuş olduğu blog siteleri yerine bundan tamamen bağımsız olarak kendi domain ve hosting panelini kullanarak bir web sitesi oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Kaydol Müşteri Paneli
Whatsapp Satış Öncesi Destek Kurumsal Çağrı Merkezi
Top