Premium Sanal Sunucular M2 SSD Stoklarla Sınırlıdır.
Müşteri Paneli

Web Sitesi Cloudflare'e Nasıl Bağlanır?

Web Sitesi Cloudflare'e Nasıl Bağlanır?

CloudFlare kurulumu için öncelikle olması gerekenler;

1.Alan adınızın kontrol panelinizin açık olması.
2.Wordpress admin girişinizin açık olması.


CloudFlare'ye hesap oluşturunuz

Resmi CloudFlare web sitesine girin ve bir CloudFlare hesabı oluşturmak için Sign Up tuşuna basın. Gereken bütün bilgileri girin ve bir hesap oluşturun.
Alan adınızı CloudFlare'ye ekleyin

CloudFlare’e üye olduktan sonra önünüze sitenizi ekleme penceresi gelecektir. Web sitenizin alan adını (siteadresiniz.com) olarak girin ve devam etmek için Scan DNS Records tuşuna basın.Plan seçme aşamasında yapacağınız işlemler ise aşağıdaki gibi;

Ücrestiz olarak da yararlanabilirsiniz.


Plan seçtikden sonra ise tarama işlemi başlayacaktır. Tarama işlemi biraz sürebilir.


CloudFlare'de alan adınızın DNS kontrol etmek için

Tarama tamamlandıktan sonra alan adınızın DNS bilgilerini göreceksiniz. Bu aşamada CloudFlare’i belirli alt alan adları için etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Seçtiğiniz DNS kaydı için Turuncu Bulut CloudFlare’i etkinleştirir, Gri Bulut ise CloudFlare’i devre dışı bırakır.CloudFlare’i çıplak alan adınız ve www alt alan adınız için etkinleştirmeniz tavsiye edilir. Bu şekilde CloudFlare sitenizin hem www, hem de www olmayan versiyonlarında çalışacaktır. İşiniz bittikten sonra Continue tuşuna basarak bir dahaki adıma geçin.

CloudFlare’i cpanelmailftp veya sistem tarafından ayrılan diğer alt alan adlarını etkinleştirmeniz çeşitli DNS sorunlarına yol açabileceğinden tavsiye edilmez.


Alan adınızı CloudFlare nameserverlarına yönlendirme

Bu aşamada size CloudFlare nameserverları verilecektir. Alan adı sağlayıcınızın kontrol paneline giriş yapın ve alan adı nameserverlarınızı CloudFlare nameserverlarıyla değiştirin.

Unutmayın ki DNS’lerin dünya çapında dağıtılması 72 saate kadar sürebilir. Nameserverlarınızın güncellenmesi tamamlandıktan sonra CloudFlare’den bir eposta onayı alırsınız. Ayrıca durumu CloudFlare web sitesinde kontrol edebilirsiniz. Web siteniz bu süreçte herhangi bir aksama süresi yaşamayacaktır.

WordPress’de CloudFlare Eklentisinin Kurulumu ve Yapılandırması
CloudFlare WordPress için harika seçeneğe sahiptir ve bazı kullanışlı özelliklere sahiptir;

  • Tek tık WordPress optimizasyonu
  • Web uygulama güvenlik duvarı (WAF) kuralları
  • Otomatik önbellek temizlemesi
  • İstatistikler
  • Cloudflare ayarlarını cloudflare.com kontrol panelini açmadan değiştirebilme

WordPress yönetici panelinize girin ve CloudFlare WordPress eklentisini yükleyin.

Kurulum tamamlandıktan sonra CloudFlare eklentisini yapılandırmaya başlayın. Eklentiler kısmına gidin Yüklü Eklentiler tuşuna tıklayın. CloudFlare eklentisini bulun ve Ayarlar tuşuna basın.


CloudFlare giriş sayfası önünüze çıkacak ve eposta adresi ile API anahtarını girmeniz gerekecektir. Get your API Key from here tuşuna tıklayın. Bu tuşa tıkladıktan sonra CloudFlare hesabınız açılacak ve daha sonra ise API Key kısmı altından API anahtarınızı bulabileceksiniz.

API anahtarınızı aldıktan sonra WordPress web sitenizde eposta adresini ve API anahtarını girin ve SAVE API Credentials tuşuna basın.

CloudFlare ayarları sayfanıza transfer edildikten sonra Apply Default Settings kısmında Apply tuşuna tıklayın. WordPress web siteleri için varsayılan CloudFlare ayarlarını kullanabilirsiniz.

Automatic Cache kısmında Apply tuşuna tıklayarak Automatic Cache’i etkinleştirmeniz önerilir. Automatic Cache purge’i etkinleştirmek web site tasarımınız güncellendiğinde bütün CloudFlare önbelleğini temizleyecektir.


Kaydol Müşteri Paneli
Whatsapp Satış Öncesi Destek Kurumsal Çağrı Merkezi
Top