Premium Sanal Sunucular M2 SSD Stoklarla Sınırlıdır.
Müşteri Paneli

Veritabanı nedir? Veritabanları Neden Önemlidir?

Veritabanı nedir? Veritabanları Neden Önemlidir?

Veritabanları uzun zamandır günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olmuştur, ancak elektronik veritabanlarının yükselişiyle varlıkları daha da yaygın hale gelmiştir. Veritabanları bir telefon rehberi kadar basit olabilirken, günümüzün elektronik veritabanları çok daha karmaşıktır. Tüm veritabanları, metin, sayılar, resimler, ses ve video klipler gibi organize edilmiş gerçekler veya bilgiler topluluğudur. Bu bilgileri depolamak, yönetmek ve almak için verimli ve organize bir mekanizma sağlarlar .

TeknoFirst, en önemli verilerinizi depolamanıza yardımcı olmak için yüksek performanslı ssd vds sunucularımızda çok sayıda Yönetilen Veritabanı Barındırma Çözümü sunar.


Veritabanları Neden Önemlidir?

Veritabanları, işletmelerin yalnızca ilgili verileri toplamasına ve saklamasına  değil, aynı zamanda derinlemesine analize izin verecek şekilde düzenlemesine de olanak tanır . Örneğin, işletmeler satılık bir ürün kataloğu tutabilir ve bunları türe, fiyata, mevsimsel talebe vb. göre düzenleyebilir. İşletmeler müşterilerinden giderek daha fazla veri topladıkça ve yeni veri türleri topladıkça, depolama ve Verilerin de büyüdüğünü analiz edin. Bu veri büyümesi çağına “Büyük Veri ” adı verildi . Büyük Veri, veri tabanı kapasitesini ve işlem gücünü büyük ölçüde artıran teknolojideki son gelişmeleri beraberinde getirdi ; bu, işletmeler için daha da fazla bilgi aracı ve seçeneği anlamına geliyor.


Hangi Veritabanı Size Uygun?

İşletmeniz için bir veritabanına ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra, farklı seçenekler arasında nasıl seçim yaparsınız? Verileri yakalamak ve analiz etmek için kullanıcı ve diğer uygulamalarla etkileşime giren özel olarak tasarlanmış uygulamalar olan epeyce veri tabanı mevcuttur. Liquid Web, MySQL ve Microsoft SQL dahil olmak üzere özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak iki tür veritabanı sunar. Bu seçeneklerin her birinin kısa açıklamaları için aşağıya bakın, ancak Liquid Web ekibi, İşletmeniz için hangi Yönetilen Veritabanı Barındırma Çözümlerimizin doğru olduğunu bulmanıza yardımcı olmak için her zaman hazırdır .

MySQL Barındırma

En popüler açık kaynak veritabanı olan MySQL'in başlatılması ve bir dizi proje için kullanılması nispeten kolaydır. Bu, geniş bir kullanıcı yelpazesine,büyük ve küçük projeleri ele almakiçin kullanılabilecek güçlü ve çok yönlü bir araç sağlar. MySQL veritabanı kurma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Bilgi Bankası makalemizi okuyun.

Microsoft SQL Barındırma

Bu, Windows sunucusu kullananlar için çok kullanışlı ve yönetilebilir bir veritabanıdır. MySQL'e benzer şekilde, her boyuttaki projeyi işleyebilir.

İşletmeniz için mükemmel olanı seçmek zor olabilir. Liquid Web yalnızca bu kararı vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ihtiyaçlarınız için özel bir çözüm tasarlayabilir, kurabilir ve yapılandırabilir . Barındırmada En Yararlı İnsanlar , veritabanı sunucunuzu en yüksek performansta çalışır durumda tutmak ve izlemek  için de mevcuttur . Küçük, tek sunuculu veritabanlarından kümelenmiş sunuculara ve çoğaltılmış yüksek kullanılabilirlikli veritabanlarına kadar TeknoFirst'in işletmenizin veri depolama hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabileceğinden emin olabilirsiniz.

Kaydol Müşteri Paneli
Whatsapp Satış Öncesi Destek Kurumsal Çağrı Merkezi
Top