Premium Sanal Sunucular M2 SSD Stoklarla Sınırlıdır.
Müşteri Paneli

VDS Sunucu Nedir?

VDS Sunucu Nedir?

VDS Sunucu Nedir

VDS sunucuların mantığı bir fiziksel sunucu üzerinde bulunan RAM ,CPU, İnternet Ağı, Disk kapasitesi nin paylaşılarak sanallaştırma teknolojileri ile bölünmesi sayesinde tek sunucu üzeirnde bir çok işletim sisteminin ayrı ayrı çalıştırılması teknolojisidir.

VDS Sunucusunun Avantajları

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Fiziksel sunucuyu bölerek bir çok işletim sistemini tek noktadan çalıştırabiliyor ve sunucunun kullanım verimini arttırabiliyoruz.Bir Fiziksel sunucumuz olduğunu düşünelim ve bu Sunucu üzeirnde hem Linux işletim sistemlerini hemde Windows işletim sistemlerini  kullanmak isteyebiliriz. Bu yüzden sanallaştırma teknolojilerini kullanarak Bir çok işletim sistemini aynı sunucu üzerinde kullanabiliriz. 
Elbette Bir fiziksel sunucusu kiralamak ya da satın almak oldukça maliyetli bir durum olacaktır. Bunun için Teknofirst sizlere tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinz VDS paketlerini Sunmaktadır VDS Sunucu paketlerine göz atabilirsiniz...

VDS Sana Sunucu İle Neler Yapılabilir? 

Paylaşımlı hosting hizmetinde olduğu gibi web sunucusu olarak kullanılabilir. Cpanel, Plesk vb. panel kurulumu gerçekleştirerek paylaşımsız hosting sunucusuna çevirebilirsiniz.

Linux işletim sistemleri kurarak projelerinizi uzaktaki bir sunucu üzerinde depolayabilir çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

İşletmeniz için gerekli olan sanal sunucu ihtiyacını giderebilir ve yazılımlarınızı çalıştırabilirsiniz. 

Windows işletim sistemlerini kurarak uzak masaüstü bağlantısı ile tıpkı evinizde kullandığnız masaüstü bilgisayar gibi  7/24 bağlantıya sahip bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.

Oyuncuların oynadıkları oyunlar için oyun serveri oluşturarak online şekilde oyun oynayabilirler.

Muhasebe programlarınızı Kurabilir ve yedeklemesini gerçekleştirebilirsiniz.

VDS Sunucu İle VPS Sunucu Arasındaki Farklar

VDS ve VPS paketlerinin arasında ki en büyük farklılık çalışma teknolijisidir. VDS Sunucular üzeirnde ayrılan fiziksel özellikler CPU veya Ram üzerinde ayrılan alanın tamamını sadece kendisi kullanabilir. VPS Sanal Sunucu için bu durum farklıdır. Örneğin Suncucu üzeirnde iki adet sanal sunucu bulunuyor ve ikisi de VPS teknolojisi ile çalışıyorsa Ram üzerinde iki sanal sunucununda verileri aynı alanda tutuluyor olabilir ya da CPU üzerinde aynı çekirdek üzerinde iki sanal sunucunun işlemleri yapılıyor olabilir. Bu sebepten dolayı VDS teknolojisini kullanan sanal sunucular daha perjonmaslı ve hatasız çalışmaktadır. Teknofirst olarak her zaman VDS paketlerinin tercih edilmesini öneririz.

Kaydol Müşteri Paneli
Whatsapp Satış Öncesi Destek Kurumsal Çağrı Merkezi
Top