Premium Sanal Sunucular M2 SSD Stoklarla Sınırlıdır.
Müşteri Paneli

Cpanel Manuel Wordpress Kurulumu

Cpanel Manuel Wordpress KurulumuWordpress Manuel olarak kulurum yapmak için ilk öncelikle wordpress sitesinden indireceğimiz dosyayı public_html sayfası içerisine yüklememiz gerekmektedir. 
Cpanel anasayfası üzerinden File Manager Kısmına giriş yapnız

Giriş yapıtıktan sonra sitenizin dosyalarına erişebilmiş olacaksınız. Bu kısımda Public_html  dosyası içerisine girerek dosyaları yükleyeceğiz
Sol üst kısımdan Upload butonuna basarak yüklemek istediğimiz dosyayı sürükleyerek ya da bilgisayar dosyalarınızın içerisinde seçerek yükleyiniz. 
Yükleyeceğimiz dosyayı BURADAN   İndirebilirsiniz.


Dosya yükleme işlemi bittikten sonra bu sayfaya gelerek yüklemiş olduğumuz dosyanın üzerine Sağ tıklıyoruz ve Extract seçeneğine tıklayarak dosyanın açılmasını bekliyoruz. 
Dosyaların açılması sonrası wordpress Adındaki dosyaya girerek içerisinde ki dosyalarının tamamını public_html içerisine taşıyoruz. 
Bunun için Tüm dosyaları seçip herhangi bir dosya üzerinde Sağ tıklayarak Move seçeneğine tıklamalıyız. Karşımıza çıkan pencerede yer alan
/public_html/wordpress  yazısını /public_html/ olarak değiştiriyoruz ve Move File seçeneğine tıklıyoruz bu sayede dosyalarımızın tamamı public_html ksımına taşınmış olacak. 

Bu pencerede yapacağımız herhangi bir işlem kalmadı Artık sitemize girerek Veri tabanı bilgilerimizi girebiliriz.

Sitemizi açtığımızda karşınıza çıkan bilgilendirme yazısını okuyarak bilgi edinebilirsiniz Sol alttaki Başlayalım! butonuna tıklayarak bilgileri girebileceğimiz ekrana gelebiliriz

Cpanel üzerinden MYSQL DATABASES eklentisine gelerek veritabanımızı ve veri tabanı kullanıcısını oluşturabiliriz.

Create New Database
Kısmından kendimize bir veri tabanı oluşturalım isim olarak herhangi bir şey koyabilirsiniz. ben dd şeklinde koyacağım
MySQL Users Add New User
Kısmından ise Veri tabanı için bir kullanıcı oluşturacağız. Oluşturmuş olduğunuz veri tabanı ile aynı isimde kullanıcı oluşturmanız daha ayırt edici olacaktır 'dd' şeklinde açıyorum.
Oluşturduğunuz şifreyi bir yerde kaydedin ve unutmayın! Veri tabanı bilgilerini girerken oluşturduğumuz bu şifreyi gireceğiz.
Current Users
Kısmından ise Veri tabanına erişim sağlayacak ve Veritabanı üzerinde işlemler gerçekleştirecek olan kullanıcıya yetkilendirme vereceğiz Veri tabanı ve oluşturduğumuz kullanıcıyı seçerek Add Butonuna basıyoruz. Tüm izinleri verdikten sonra kaydediyoruz.

Ardından Veritabanı, Veritabanı Kullanıcı Adı, Veritabanı Kullanıcı Parolasını Sitemizdeki ilgili kısımlara girelim ve Gönder butonuna basalım

Girdiğiniz bilgiler doğru ise Wordpress girdiğini bilgilerin doğru olduğunu sizlere bildirecektir. Kurulumu Çalıştır butonuna basarak ilerleyelim

Site başlığınızı, Admin paneli için kullanıcı adı ve parola oluşturmanızı ve E-posta adresinizi girmenizi sizlerden isteyecek bu bilgileri girdikten sorna Wordpress kullanımına başlayabilirsiniz. 

Kaydol Müşteri Paneli
Whatsapp Satış Öncesi Destek Kurumsal Çağrı Merkezi
Top