Premium Sanal Sunucular M2 SSD Stoklarla Sınırlıdır.
Müşteri Paneli

Cpanel Mail Kurulumu

Cpanel Mail Kurulumu

Günümüzde bir çok işletme şirket büyük kuruluşlar eğitim kurumları vb ... bir çok kuruluş resmi gönderilerini mail yolu ile bildirmektedir. Aynı zamanda kurumlara kuruluşlara resmi yazı gödnerileceği zaman kesinlikle mail yolu ile gönderilmesini isterler. Sizler de kendi siteleriniz için resmi olacak yazışmaları mail yolu ile almayı isteyeceksiniz. Kendi sitenizde özel olarak kullanmak isteyeceğiniz bir mail hesabınızın olmasını istersiniz bunun için mail cpanel üzerinden webmail kullanarak sitenize özel mail adresi oluşturabilir mail gönderme işlmei oluşturabilirsiniz. Cpanel üzerinden mail kurulumu yapılacak adımlar şu şekildedir;

Cpanel üzerinden Email Accounts (E-posta hesapları) Kısmına giriş yapınız. 

Cpanel Mail Kurulumu

Bu ekran üzeirnde Ekle ya da Create butonua tıklayarak yeni mail hesabınınızın kurulumuna geçebilirsiniz.

Cpanel mail hesabı kurulumu

İlk kutu içerisine mail hesabınızın adını girebilirsiniz Örnek olarak 'info' 'hello' 'destek' gibi kullanım amacınıza göre bir isim verebilirsiniz.
İkinci kutucuğa mail hesabınız için bir şifre oluşturabilirsiniz. Min 8 karakterli bir şifre oluşturmanız gerekmektedir kabul edilecek olan şifre düzeni ilgili kısımda belirtilmiştir.

Oluşturmuş olduğunuz mail adresini bu kısımdan görüntüleyebilirsiniz.  Check Mail kısmına tıklayarak mail gönderme ve alma işlemleri yönetebileceğiniz kısıma giriş yapabilirsiniz.
Mail gönderme alma

Kutucuk içerisine alınan kısmıına girerek mail gönderme ve almak için panel içerisine giriş yapabilir ve maillerinizi kontrol edebilirsiniz. 
Aynı zamanda mail kurulumu gerçekleştirirken oluşturduğunuz şifre ile webmail.siteadresi.com adrsinden giriş yaparak maillerinizi kontrol edebilir ve mail gönderme işlmei yapabilrisiniz. 
Cpanel hosting satın almak ve mail işlemleri gerçekleştirmek için En iyi paket paylaşımsız olarak kullanılabilecek olan VDS Sanal Sunucu üzerinden kullanmak önemlidir mail trafiğinin sağlanması ve mail adreslerinizin spam kutusuna düşmemesi gönderme işleminde gecikmeler ve hataların oluşmaması için önemli bir kriterdir.

Kaydol Müşteri Paneli
Whatsapp Satış Öncesi Destek Kurumsal Çağrı Merkezi
Top