Premium Sanal Sunucular M2 SSD Stoklarla Sınırlıdır.
Müşteri Paneli

Cloudflare Site Ekleme

Cloudflare Site Ekleme

Merhabalar, bugün ki yazımızda cloudflare üzerine site ekleme ve genel ayarları sizlere anlatacağız. Web sitenizin daha güvenli, hızlı ve dinamik olması için cloudflare üzerinden yayın vermek her zaman avantajlıdır.

Öncelikle cloudflare'e üye oluyoruz. Aşağıdaki linkten üyelik açabilirsiniz.

https://dash.cloudflare.com/sign-up

Üyeliğinizi tamamladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan Add a Site butonuna basıyoruz.

Sitenizi ekleyip devam ettikten sonra sizlerden bir plan seçmenizi isteyecek, bizler bireysel kullanımda ücretsiz olan planı öneriyoruz.

Diğer adımda ise cloudflare mevcut DNS'lerini okuyacaktır ve panelinize yansıyacaktır, Continue butonuyla adıma devam ediyoruz.

Son adımda ise web sitenizin yeni DNS'lerini cloudflare sizlere gösterecektir, domain satın aldığınız firmanıza yeni DNS'lerinizi ileterek işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

Gösterilen DNS'ler her üyeye farklı olabilir bu sebeple dikkatli kontrol etmenizde fayda var.

DNS'lerinizin takibini yapmak için intodns.com web sitesi üzerinden DNS'lerinizi sorgulayabilirsiniz. 

Örnek vermek gerekirse; https://intodns.com/teknofirst.com.tr

Cloudflare üzerinden yayın vermekte olan web sitemiz vds sunucu veya reseller hosting hizmetinizdede bu şekilde kontrol sağlanabilir.

Cloudflare SSL Kurma

Cloudflare üzerinden web sitenizin SSL Sertifikasını kontrol etmek için, hesabınıza giriş yaptıktan sonra SSL/TLS alanına geçiş yapıp, mevcut seçeneklerden Fixeblite veya Full olarak işaretlemeniz yeterli olacaktır. 30 Dakika içerisinde web sitenizde SSL Sertifikası görünecektir.

SSL Sertifikanızı aşağıdaki linkte bulunan web sitesinden kontrol edebilirsiniz.

https://www.sslshopper.com/ssl-checker.html

Bazı durumlarda web siteniz SSL'den dolayı açılmıyor veya yönlenmiş olabilir bu durumla karşılaşırsanız bilgisayarınız ön bellek alacaktır teyit etmek amacıyla sitenizin yayında olup olmadığını aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

https://proxysite.site/

Kaydol Müşteri Paneli
Whatsapp Satış Öncesi Destek Kurumsal Çağrı Merkezi
Top